Почалося це все в далекому 1912 році.    Це рік заснування єврейської школи, де навчалися також діти з українських і польських родин.

Згодом у приміщенні розташувалась військова частина. Історія ж саме школи №2 починається з 30х років.

В той час школа знаходилась у приміщенні сьогоднішньої міської друкарні і мала назву ім.Яна Собеського. Це була державна школа з польською мовою навчання, при тому окремі дисципліни читались українською мовою.

У 1939   році, після приєднання Західної України до радянського Союзу школа стала українською.

Директором школи в той час працював Покотило Іван, виходець зі Східної України.

Чорною хмарою, страшною бідою, впала на країну Велика Вітчизняна війна. Та навіть у цей жорстокий час школа продовжувала свою роботу.

Очолював колектив наш земляк, математик за фахом, Гнатківський Михайло. На той час в школі працювало 20-25 вчителів, навчалося, близько 250 учнів.

1960 рік. В Стрию зявляється новозбудована школа №10. Практично весь колектив вчителів і учнів переходять  туди. Водночас з вчителів і учнів різних шкіл формується новий колектив школи №2. Посаду директора обіймає Мелень Петро Іванович, вчитель німецької мови. 

Заступником директора стає Богуславська Любов Миколаївна. Дружній вчительський колектив, а саме (дивитись фото)

Любімова Маргарита Олександрівна (математика)

Заяць Ірина Миронівна (математика)

Костів Ірина Йосипівна (українська мова)

Золотухіна Октябріна Олександрівна (рос.мова і літер)

Стецкович Марія Семенівна (хімія)

Прудка Мотря Іванівна (історія)

Леонова Валентина Йосипівна (географія)

Масник Анна Никифорівна (біологія)

Петренко Ірина Іванівна (початкові класи)

Громницька Галина Іванівна (початкові класи)

Петрівська Катерина Георгіївна (початкові класи)

Даниленко Марія Семенівна (початкові класи)

 став основою школи нинішньої, школи І-ІІІ ступенів №2 м.Стрия.

Стрімко злітають роки, і ніщо не може спинити їх лет. Але на згадку про себе люди залишають свої достойні діла. Проминули  60-ті роки, налетіли неспокійні 70-ті. Іде активне будівництво: зявляється новий корпус, збудовано спортзал, стрілецький тир. 

За кермом шкільного корабля – Богуславська Любов Миколаївна, вчитель російської мови і літератури, а з 1974 року – Сенишин Роман Андрійович, історик за фахом, педагог за покликанням, людина, яка історію вивчала не по книжках, а на власному важкому досвіді. 

А  шкільне життя не стояло на місці. З 1976 року введено поглиблене вивчене фізики, в 1997 році вступив в дію кабінет інформатики і учні вивчають предмет «Основи інформатики», починаючи з 2 класу. Учні нашої школи вивчають 2 іноземні мови: з першого класу – англійську, а з 5-го – ще й німецьку.

Серед випускників школи – академіки, науковці, міністри, політики, народні артисти і заслужені діячі культури і мистецтва, переможці міжнародних спортивних змагань, призери Олімпіади, лікарі, вчителі. І всіх їх об’єднує одне – вони випускники нашої школи!

 Зробити безкоштовний сайт з uCoz